bezpłatny wzór: Rachunek przepływów pieniężnych - metoda pośrednia
Opis dokumentu
Rachunek przepływów pieniężnych pokazuje przepływ środków pieniężnych w jednostce z uwzględnieniem ich źródeł oraz ich wykorzystania. Pokazuje przy tym zmiany w elementach aktywów i pasywów wywołane przepływami tychże środków. W metodzie pośredniej punktem wyjścia jest wynik finansowy (zysk netto), na którym następnie dokonywane są korekty w celu doprowadzenia go do wyniku kasowego.
Wzory dokumentów
- następne formularze:
- Działalność gospodarcza
-
Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (PKPiR)
Bezpłatny wzór Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (PKPiR) został przygotowany i udostępniony do pobrania przez ekspertów serwisu eGospodarka.pl w programie MS Excell ("xls" - z formułami liczącymi) oraz w formacie pdf.
Podstawowy szablon Księgi Przychodów i ... -
Ewidencja przebiegu pojazdu
Wzór ewidencji przebiegu pojazdu dla samochodu osobowego.
Ewidencja służy do zapisu faktycznego przebiegu prywatnego lub cudzego samochodu osobowego wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej.
Jeżeli podczas kontroli urzędnicy stwierdzą brak ewidencji - wydatki związ... -
Bilans
Wzór bilansu, czyli syntetycznego zestawienia sporządzanego na określony dzień, które obejmuje po lewej stronie majątek (aktywa) firmy, a po prawej stronie kapitał (pasywa) firmy, czyli źródła finansowania majątku. Jest on niczym innym jak zestawieniem aktywów i pasywów na początek (tzw. bilans o...
-
Książka kontroli przedsiębiorcy
Wzór książki kontroli przedsiębiorcy (zgodnie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej obowiązującymi od 07 marca 2009 r.)
Książka kontroli informuje przede wszystkim o ilości przeprowadzonych kontroli oraz czasie ich trwania. Oprócz tego zawiera ona informacje także o org... -
Formularz CEIDG-1
Wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Obowiązuje od 01.07.2011 r.
Wniosek stanowi jednocześnie zgłoszenie do ZUS/KRUS, GUS oraz naczelnika urzędu skarbowego. Należy go składać w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne ... -
Ewidencja (rejestr) sprzedaży (dostawy) VAT
Rejestr sprzedaży to podstawowa ewidencja, do której prowadzenia są obowiązani czynni podatnicy VAT, a w której wykazywana jest podstawa opodatkowania oraz wartość podatku należnego w podziale wg stawek podatku. Ewidencja jest niezbędna w celu prawidłowego sporządzenia deklaracji VAT
-
Ewidencja (rejestr) zakupów (nabycia) VAT
Rejestr zakupu to ewidencja prowadzona na potrzeby podatku VAT, w której podatnicy wykazują podstawę opodatkowania oraz wartość podatku naliczonego (od dokonanych zakupów).
-
Wniosek o stwierdzenie nadpłaty podatku
Nadpłacony podatek podatnik może odzyskać. Niemniej musi skierować do organu podatkowego odpowiedni wniosek w tym zakresie, a więc tzw. wniosek o stwierdzenie nadpłaty.
-
Wniosek o zaliczenie zwrotu podatku VAT
Jeżeli występuje nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, podatnik może zażądać jej zwrotu na rachunek bankowy. Może także zadysponować tym zwrotem w inny sposób, np. na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych.
-
Wniosek o przeksięgowanie wpłaty
W określonych termiach podatnicy muszą wpłacać należne podatki wskazując przy tym organ do którego są one wpłacane, a także tytuł wpłaty. Jeżeli wpłata zostanie błędnie skierowana, podatnik może wystąpić z wnioskiem o jej przeksięgowanie.